A A A

Kraśnik: MOPS organizuje kolonie

Trójmiasto, Krynica Morska czy Rezerwat Kormorana - każde z tych miejsc będą miały okazję zwiedzić dzieci z terenu Kraśnika. Wszystko to dzięki zorganizowaniu przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej letnich kolonii dla dzieci i młodzieży do Kątów Rybackich, miejscowości położonej nad Morzem Bałtyckim.
– Wczasy organizowane są po raz pierwszy przez nasz ośrodek i cieszą się naprawdę dużym zainteresowaniem. Oczywiście, pierwszeństwo mają dzieci, które żyją w rodzinach biednych lub zagrożonych alkoholizmem czy narkomanią. Dla wielu z nich jest to pierwsza i niewykluczone, że ostatnia okazja, aby wyrwać się gdzieś poza miejsce swojego zamieszkania – wyjaśnia Elżbieta Cholewińska, dyrektor MOPS-u w Kraśniku.
W sumie na wakacje wyjedzie 80 dzieci podzielonych na dwie grupy. Pierwszy turnus potrwa od 24.07.2011 do 06.08.2011, natomiast drugi od 07.08.2011 do 20.08.2011 r. - Nabór do obu grup został już zamknięty. Mamy komplet dzieci gotowych i czekających na wyjazd. Żaden z rodziców nie musi obawiać się o bezpieczeństwo swoich pociech, ponieważ na kolonie lub bezpośrednio przed nimi wysłany zostanie jeden z pracowników ośrodka, aby sprawdzić panujące warunki i ocenić, czy rzeczywiście realizowany jest program zawarty w ofercie firmy organizującej wyjazd –  kontynuuje dyrektor Cholewińska.
Dzieci będą mieszkały w 2,3 i 4 - osobowych pokojach z pełnym węzłem sanitarnym, telewizorem i wyposażeniem w nowe meble. Zgodnie ze specyfikacją podczas wczasów realizowany ma być program profilaktyczny dotyczący alkoholizmu i narkomanii. Wśród poruszanych tematów będą np. mity związane z narkotykami i alkoholem, czy treningi mające na celu kształtowanie umiejętności radzenia sobie ze stresem i frustracją. Ponadto przewidziane zostały również atrakcje, takie jak: wycieczka autokarowa do Mierzei Wiślanej, rejs statkiem po Zalewie Wiślanym oraz ogniska z pieczeniem kiełbasek, dyskoteki i karaoke.
Łączny koszt kolonii to 70 313, 60 zł. Wczasy organizowane są zgodnie z uchwałą Rady Miasta Kraśnik dotyczącą Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomani na 2011 rok. Zuzanna Rakuś